BNP Paribas Bank Polska

logo bnp paribas

Najważniejsze informacje

Dane adresowe

ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

Kontakt

+48 500 990 500

NIP

5261008546

Kod SWIFT / BIC

PPABPLPK

O banku

W 1975 roku powstał Bank Gospodarki Żywnościowej, który w 2015 roku połączył się z BNP Paribas Bank Polska. Przez długi czas podmiot funkcjonował pod nazwą BGŻ BNP Paribas, aż do 1 kwietnia 2019 roku, kiedy to zmienił oficjalnie nazwę na BNP Paribas Bank Polska. Od 2011 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Instytucja jest częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas, która powstała w 2000 roku. Jej główną siedzibą jest Paryż, a sam BNP Paribas jest największym bankiem detalicznym we Francji i przy okazji największym bankiem strefy euro pod względem kapitalizacji giełdowej.

Paribas znakuje się jako Bank Zielonych Zmian i wspiera swoich klientów w walczeniu o lepszą sytuację ekologiczną i środowiskową. Ich główną misją jest pomoc w przechodzeniu na gospodarczkę niskoemisyjną i ograniczanie negatywnego wpływu działalności operacyjnej na środkowisko naturalne. Dodatkowo finansuje gospodarstwa w kwestii przechodzenia na panele fotowoltaiczne. Swoje usługi kieruje zarówno do sektora indywidualnego, jak i biznesowego.

BNP Paribas logowanie

Logowanie do banku jest bardzo proste i intuicyjne. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć kilka razy i podać swoje dane.

  1. Wejdź na bnpparibas.pl.
  2. W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk „zaloguj się”.
  3. Wyskoczy Ci monit z czterema okienkami do wyboru. Będziesz musiał zdecydować, czy chcesz zalogować się do „GOonline” jako klient indywidualny lub prowadzący małą firmę, do „GOonline Biznes” jako klient biznesowy, do „Zlecenia giełdowe”, które jest przeznaczone dla kont maklerskich czy do „Portfele”, aby sprawdziź wartość swojego portfela.
  4. Jeśli jesteś klientem indywiudalnym wybierz „Zaloguj się” przy GOonline lub przejdź od razu do strony logowania.
  5. Zostaniesz poproszony o podanie swojego identyfikatora lub loginu. Informacje te znajdziesz w swojej umowie bankowej, lub możesz skorzystać z aliasu, który miałeś szasne ustawić po pierwszym logowaniu.
  6. Następnie będziesz musiał wpisać hasło.
  7. Jeśli wszystkie dane logowania będą się zgadzać, zostaniesz przekierowany do bankowości elektronicznej, skąd będziesz mógł zarządzać swoim kontem.

Bank posiada również aplikację na telefon „GOmobile”, którą możesz pobrać z App Store albo Google Pay.

Sposoby autoryzacji

Za każdym razem, gdy zlecasz przelew za pomocą bankowości elektronicznej, jesteś proszony o potwierdzenie autoryzacji tej operacji. W BNP Paribas możesz zrobić to na trzy sposoby. Poprzez:

  • kod SMS – na numer telefonu podany przy rejestracji, przyjdzie Ci wiadomość SMS z hasłem, które będziesz musiał wpisać w odpowiednie miejsce;
  • mobilną autoryzację – będziesz musiał zalogować się do aplikacji na telefonie i potwierdzić operację, klikając w odpowiednie powiadomienie;
  • dodatkowe urządzenie (token) – najczęściej tej formy autoryzacji używa się w bankowości dla przedsiębiorstw.

BNP Paribas – kontakt

Z bankiem możesz skontaktować się między innymi poprzez infolinię.

Dla klientów indywidualnych czynna jest cały dzień, przez 7 dni w tygodniu.

Numer: +48 500 990 500

Infolinia dla małych przedsiębiorstw i rolników czynna jest tylko w dni robocze od 8:00 do 20:00.

Numer: +48 500 970 345

Jeśli prowadzisz duże przedsiębiorstwo, możesz dodzwonić się do banku w dni robocze od 8:00 do 17:00.

Numer: +48 22 548 29 26

Centrum obsługi biznesu dla korporacji otwarte jest także tylko w dni robocze od 8:00 do 17:00.

Numer: +48 22 548 29 30

Adres głównej siedziby:

ul. Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

BNP Paribas kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC BNP Paribas

PPABPLPKXXX

BNP Paribas numer rachunku IBAN

IBAN jest numerem rozliczeniowym, który stosuje się go w kilkudziesięciu krajach i terytoriach niezależnych na świecie. Potrzebny jest po to, aby unikalnie opisać właściciela rachunku. Składa się z różnej liczby cyfr, ponieważ każde państwo posiada swój własny wzór Numeru Rachunku Bankowego. Część z owych cyfr identyfikuje dany bank.

Numer rozliczeniowy BNP Paribas:

2030

Przykład numeru rachunku w BNP Paribas:

PL 11 2030 0000 0000 0001 2345 6789

Sesje przelewów w BNP Paribas

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące08:00 12:00 (dyspozycja musi zostać złożona do 11:15) 15:00 (dyspozycja musi zostać złożona do 14:15)
Sesje przychodzące11:00 15:00 17:00

Promocje w BNP Paribas Bank Polska S.A

BNP Paribas bardzo często rozpieszcza swoich nowych klientów akcjami promocyjnymi, zachęcając ich tym samym, do zakładania kont. Zwykle są to promocje ograniczone do pewnej puli, która bardzo szybko się kończy. W dodaktu oferta za każdym razem jest atrakcyjna i bank proponuje wysokie nagrody.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.