Twisto – kup teraz, zapłać później. Czym jest Twisto i na czym polega płatność odroczona?

twisto

Twisto – na czym polega?

Twisto to nowoczesna metoda płatności. Na samym początku było podmiotem, oferującym tylko płatności odroczone za zakupy przez internet. Po pewnym czasie fintech rozwinął się i poszerzył swoje usługi o plastikową kartę, dzięki której klient mógł płacić normalnie w sklepach. Jest to konto, połączone z kartą Mastercard. Nie jest to rachunek bankowy, a bardziej profil klienta. To w nim możesz zarządzać kartą, kontem i ustawieniami.

Twisto przypomina kartę kredytową, którą można wyrobić w banku, ponieważ także posiada limity, a każdą wydaną kwotę, należy spłacić. Różni się jednak od zwykłej bankowej kredytówki tym, że proces wnioskowania jest dużo prostszy i mniej restrykcyjny. Nie trzeba przekładać tylu dokumentów, a formalności ograniczone są do minimum.

Fintech podejmując decyzję o tym, jak duży limit Ci przyzna, bazuje na informacjach, które mu przekażesz. Są to między innymi dane o Twoich zarobkach, ich źródłe, liczbie osób w gospodarstwie domowym, a także deklarowanym poziom Twoich zobowiązań kredytowych. Oprócz tego Twisto sprawdzi Cię również w Credit Check, Biurze Informacji Kredytowej, a także w Biurze Informacji Gospodarczej i tym samym upewni się, że nie figurujesz nigdzie jako dłużnik i wszystko spłacasz na czas.

Ile kosztuje usługa Twisto?

Twisto oferuje dwa plany. Jeden z nich to Twisto Online. Zakłada tylko płatności internetowe z kartą wirtualną i jest całkowicie darmowy. Za jego pomocą możesz płacić za zakupy w internecie. Nie dostaniesz jednak fizycznego plastiku, dzięki któremu będziesz mógł dokonywać także płatności w sklepie stacjonarnym. Nie będziesz mógł także dodać karty do portfela Google Pay ani Apple Pay.

Aby móc to zrobić, musisz skorzystać z płatnego konta Twisto Space. Kosztuje 9,99 zł miesięcznie. Dostajesz kartę fizyczną, którą możesz płacić w sklepach stacjonarnych, a także masz możliwość dodania jej do wirtualnego portfela.

Oprócz kosztów za użytkowanie karty w planie płatnym, jedyne opłaty jakie poniesiesz, wynikają z braku spłaty kart w terminie. Każde przesunięcie rozliczenia należności to 4,50 zł za każde niespłacone 100 zł. Przesunąć jednak możesz tylko 90% należności. Aby w ogóle skorzystać z przedłużenia terminu spłaty, musisz zawrzeć umowę o Twisto Kredyt. Czas na zwrot środków to 30 dni.

porównanie planu płatnego i darmowego
Porównanie planów, źródło: twisto.pl

Jak korzystać z Twisto?

Aby zacząć korzystać z Twisto, musisz najpierw zarejestrować się na ich stronie.

 1. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego adresu e-mail.
 2. Drugi krok polega na ustaleniu hasła. Pamiętaj, aby było odpowiednio silne, czyli zawierało małą i dużą literę, co najmniej 1 cyfrę lub znak specjalny i aby jego długość wynosiła min. 8 znaków.
 3. Wyraź zgody marketingowe.
 4. Uzupełnij swoje dane osobowe, w tym: PESEL, numer dowodu osobistego, miejsce zamieszkania i numer telefonu. Nie będziesz musiał podawać żadnych dowodów w postaci dokumentacji poświadczającej zarobki, czy umowy z pracodawcą.
 5. Następny krok to uzupełnienie dokładniejszych pytań, które pomogą instytucji w ustaleniu twojej zdolności kredytowej. Podaj informacje o swoim wykształceniu, stanie cywilnym, liczbie dzieci, źródle dochodu, jego wysokości, poinformuj serwis o swoich kosztach stałych i innych opłatach, które wynikają z zaciągniętych zobowiązań.
 6. Na samym końcu wypełniania wniosku, zostaniesz zapytany o limit, jaki chciałbyś mieć na karcie. Jeśli Twisto stwierdzi, że jest on zbyt duży, z przedstawionych przez Ciebie informacji, wywnioskuje, jaki byłby odpowiedni i to go Ci przydzieli.
 7. Sprawdź poprawność wpisanych przez siebie danych, a następnie je zatwierdź. Podpisanie dokumentów odbędzie się w sposób elektroniczny, poprzez SMS weryfikacyjny. Serwis wyśle Ci wiadomość na podany numer telefonu, a ty w odpowiednie pole, będziesz musiał spisać kod z SMS-a.
 8. Wniosek zostanie rozpatrzony do kilku dni. Jego status możesz sprawdzić po zalogowaniu się do panelu klienta. Dane logowania to Twój adres mailowy, podany we wniosku, a także ustalone hasło.

Obecnie nowi klienci mogą liczyć na miły bonus na start, bo aż 50 zł za samą rejestacje.

Otwórz konto

Aplikacja Twisto – jak działa?

Gdy Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, zalecamy pobranie aplikacji Twisto prosto z Apple Store lub Google Play. Choć kontem możesz zarządzać z poziomu strony internetowej, aplikacja jest jednak wygodniejsza i bardziej przejrzysta. Przy okazji jest zawsze przy tobie i nie musisz się do niej logować za każdym razem, gdy chcesz jej użyć – wystarczy, że odblokujesz ją PIN-em bądź biometrią. Sprawdzisz w niej wykonywane transakcje, ustanowisz limity, a także uregulujesz należność. Poza tym zawiera intuicyjny menadżer wydatków, który podsumowuje wydatki z twoich ostatnich miesięcy w postaci wykresów. A poza tym każda transakcja zostaje podzielona na kategorię, na przykład „transport”, czy „produkt spożywczy”.

Dlaczego warto zainteresować się Twisto? Cashback, odroczone płatności i dzielenie rachunku.

Oprócz spełniania podstawowych funkcji karty kredytowej, Twisto oferuje również inne, dodatkowe usługi. Jednym z ciekawych udogodnień jest:

 • cashback, czyli zwrot za zakupy – płacąc w sklepach współpracujących z Twisto (na obecną chwilę jest ich już ponad 850), dostaniesz cashback od każdej wykonaniej płatności. Na przykład na Allegro to aż 1,5%, na Pyszne.pl 2,1%, a w AliExpress jesteś w stanie dostać aż do 10% zwrotu pieniędzy za zakup. Zapoznaj się z pełną listę sklepów oferujących cashback z Twisto;
 • odroczenie płatności – jest to jedna z opcji metod płatności. Zamiast wybrać uregulowanie rachunku za pomocą usługi BLIK, czy karty płatnieczej, możesz skorzystać z opcji zapłacenia za zakupy za 21 dni. Czas ten liczony będzie od dnia złożenia zamówienia. Twisto płaci za Ciebie u sprzedawcy, a Ty w ciągu 21 dni musisz zwrócić mu pieniądze. W przypadku anulowania zamówienia, poinformuj o tym Twisto, by mogli przedłużyć czas Twojej płatności, do momentu aż sprzedawca nie odda środków. Brak spłaty należności, skutkuje ustawowymi odsetkami, które naliczone zostaną za każdy dzień zwłoki;
 • dzielenie rachunku – zwane także Twisto Split, to opcja oferująca podzielenie rachunku między kilka osób. Wystarczy, że wejdziesz w historię transakcji i wybierzesz tą, którą chcesz podzielić, a następnie wskażesz osoby do zapłaty. Otrzymają one wiadomość na maila lub SMS-a informującą o tym, że mają kwotę do zapłaty. Do prośby możesz dodać także zdjęcie rachunku, aby każdy miał do niego wgląd.

Cashback jak i odroczenie płatności dotępna są zarówno w planie płatnym, jak i darmowym, za to dzielenie rachunku umożliwa tylko płatne konto Space.

Otwórz konto

Jak wypłacać pieniądze z Twisto?

Niektóre karty kredytowe oferują możliwość przelewu, albo wybierania gotówki z bankomatu, jednak opcje te często są bardzo drogie. W ten sposób usługodawcy blokują możliwość brania kredytu na około, ponieważ nie do tego służy karta kredytowa. Ta instytucja natomiast całkowicie zablokowała tę opcję u siebie. Za pomocą karty Twisto nie wypłacisz gotówki z bankomatu, ani nie zrobisz przelewu na rachunek prywatny.

Jak spłacać zadłużenie na Twisto?

Proces spłaty zadłużenia w tym podmiocie finansowym jest dość prosty. Wystaczy, że wejdziesz w odpowiednią zakładkę w aplikacji, a następnie wybierzesz metodę zwrócenia nalezności. Możesz to zrobić zarówno tradycyjnie, przelewem, ale także kartą, BLIK-iem, a także możesz wykorzystać do tego punkty Twisto. Jeśli zdecydujesz się na płatność kartą (nawet i inną kredytówką, którą posiadasz), kodem BLIK lub punktami, zobowiązanie zostanie uregulowane natychmiast.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.