Najlepsze Konta Osobiste

Bankowość to znaczna i ważna część naszego życia. Konto osobiste pozwoli Ci na szybkie i przyjemne zarządzanie finansami. Wybierz najlepszą spośród dostępnych ofert.

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2023

Co to jest konto osobiste?

Konto osobiste to rachunek bankowy skierowany do osób indywidualnych. Istnieją różne oferty przeznaczone dla różnych grup wiekowych, różniące się opłatami i usługami dodatkowymi. W niektórych instytucjach konto można założyć już od pierwszego roku życia. Prowadzenie rachunku ror przez osobę dorosłą jest wręcz niezbędne w dzisiejszych czasach. To właśnie tam zostaje przelane wynagrodzenie, renta czy emerytura. Przy obecnie rozwijającej się technologii, która jest dostępna praktycznie dla każdego, warto skorzystać z oferty bankowej, zamiast trzymać gotówkę w domu. Głównym zadaniem konta osobistego jest przechowywanie finansów, a także ich rozdysponowanie. Płacenie kartą, to niezwykłe ułatwienie, a dzięki przelewom, rozliczanie się między osobami nigdy nie było tak proste. Tym bardziej, że większość banków posiada usługę BLIK, która przesyła pieniądze od razu. Instytucje posiadają swoje aplikacje mobilne, co jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie finansami. Wystarczy wyjąć telefon z kieszeni, potwierdzić swoją tożsamość w aplikacji za pomocą kodu PIN i mamy dostęp do całej bankowości.

Jakie są główne opłaty i prowizje za użytkowanie konta osobistego?

Główne opłaty na jakie musimy się nastawić to koszty związane z prowadzeniem konta i użytkowaniem karty płatniczej. Jednak na szczęście, w większości banków istnieje warunek aktywności i gdy się go wykona, opłata na dany miesiąc zostaje zniesiona. Zazwyczaj jest to konkretna ilość transakcji do zrobienia, lub wydanie danej kwoty. Bywa także, że warunkiem jest otrzymywanie wpływów na konto w określonej wysokości. Oprócz płatności za te podstawowe usługi, trzeba się nastawić na to, że za wypłaty z bankomatów również mogą zostać pobrane prowizje. Niektóre oferty mają limit gotówki, którą można wybrać, a gdy się go przekroczy, będziemy musieli dodatkowo zapłacić kilka złotych. W większości instytucji bankomaty własnościowe są darmowe, a reszta nie. Kolejną rzeczą są przelewy i choć zwykłe, krajowe zazwyczaj są bez opłat, czasami również występują pewne limity. W dodatku zrobienie przelewu lub wpłacenie czy wypłacenie gotówki bezpośrednio w placówce obarczone jest dodatkowymi kosztami. Istnieją oczywiście rachunki, w których podstawowe usługi są zwolnione z opłat. Możesz przejrzeć wybrane oferty w rankingu darmowych kont. W końcu wiele ludzi ceni sobie prostotę i nie chcą, aby prowadzenie bankowości oskubywało ich ze zgromadzonych oszczędności. Dlatego decydują się na opcję bezpłatną, choć często pozbawioną unowocześnień.

Korzyści konta osobistego

Posiadanie konta bankowego daje masę korzyści - można płacić bezgotówkowo w sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Można ustawiać zlecenia stałe i dodawać odbiorców, którym często wysyłamy przelewy. Oczywiście wypłata gotówki, a także także jej wpłata również jest dostępna dla każdego. Jednak prócz podstawowych usług, które oferuje prowadzenie rachunku bankowego, możemy liczyć także na dodatkowe opcje. W wielu kontach osobistych, poza rachunkiem rozliczeniowego, jest także rachunek oszczędnościowy. Atrakcyjne oprocentowanie sprawia, że opłacalne jest gromadzenie na nim swoich środków. Jego zadaniem jest głównie pomnażanie naszych pieniędzy, co możemy skutecznie wykorzystać. W dodatku aplikacje mobilne banków posiadają coraz to więcej atrakcyjnych opcji. Niedawno do Polski wszedł BLIK zbliżeniowy, dzięki któremu nie musisz już dodawać karty do wirtualnego portfela Google Pay czy Apple Pay. Wystarczy, że aktywujesz usługę w bankowości, a następnie przy finalizacji transakcji, przyłożysz telefon do terminala. Wiele instytucji posiada także w swoich aplikacjach takie unowocześnienia jak autopay, dzięki któremu automatycznie zapłacisz za przejazd autostradą, za myjnie czy parking. To tylko jedne z wielu korzyści jakie daje prowadzenie ROR-u.

Konto bankowe przez Internet

Zakładanie konta bankowego w dzisiejszych czasach jest bardzo proste. Wystarczy wejść na ranking kont osobistych, a stamtąd przejść do wybranej oferty. Tam wypełnisz formularz swoimi danymi, a następnie złożysz wniosek o otwarcie konta. Masz do wyboru kilka opcji weryfikacji, które różnią się pomiędzy bankami. Konto przez internet możesz założyć za pomocą:
  • przelewu weryfikacyjnego - wysyłasz ze swojego konta w innym banku przelew w wysokości 1 zł i ten sposób potwierdzasz swoje dane,
  • metody selfie - robisz zdjęcie sobie i swojemu dowodowi osobistemu, a system porównuje dane i stwierdza, czy są prawdziwe czy fałszywe,
  • metody wideoweryfikacji - łączysz się na kamerce z pracownikiem banku, pokazujesz mu swój dowód, a on wtedy stwierdza, czy to jest Twój dokument tożsamości,
  • kuriera - zamawiasz kuriera, a gdy przyjeżdża z dokumentami, pokazujesz mu swój dowód osobisty i podpisujesz papiery.
Jak widzisz jest to proste i nie musisz nawet wychodzić z domu i jechać do placówki, by założyć konto. Zrobisz to wygodnie z fotela, a niektóre metody weryfikacji danych zajmują tak mało czasu, że już w ten sam dzień możesz mieć dostęp do bankowości.

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.