Aktualne Promocje Bankowe – Kwiecień 2023

Aktualne promocje bankowe to doskonała okazja, aby bez większego wysiłku wzbogacić budżet domowy lub firmowy o kilkaset złotych. Akcje poszczególnych banków, choć z pozoru zupełnie inne, często opierają się o podobny schemat. Prezenty za założenie konta uzyskać można z reguły już za samo podpisanie umowy o prowadzenie rachunku. Kwota całkowitej premii może wynosić nawet kilka tysięcy, przy czym duże bonusy przysługują nowym klientom za spełnienie warunków określonej aktywności. Na czym dokładnie polegają więc promocje i w jaki sposób wykorzystać konta z premią, aby naprawdę zarabiać na bankach? Dowiesz się, przeglądając analizy regulaminów poszczególnych akcji promocyjnych.

Promocje banków 2022 – kto może korzystać z promocji bankowych?

Kiedy w grę wchodzą konta bankowe promocje kierowane są zarówno do osób fizycznych, jak i firm, a zwłaszcza osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Promocje nie są również ograniczone jedynie do rachunków osobistych – niekiedy dotyczą też kont oszczędnościowych, lokat czy kart wielowalutowych. Można śmiało powiedzieć, że konta z premią są dla każdego, kto spełnia warunki regulaminu. Co do zasady, konto z premią może otworzyć zwykle każda osoba dorosła, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowym warunkiem nierzadko jest także nieposiadanie konta w danym banku przez okres kilkunastu miesięcy poprzedzających rozpoczęcie akcji. Zdarza się również, że promocją objęte są nie tylko rachunki dla osób dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. 

Na czym polegają promocje kont bankowych? Jak otrzymać premię?

Promocje bankowe trzymają się z reguły jednego schematu – nagrody przyznawane są za założenie rachunku oraz określoną aktywność. Pierwszy etap akcji to zawsze złożenie wniosku o założenie konta i podpisanie umowy o określony produkt bankowy. Zazwyczaj nowy klient może zrobić to na kilka sposobów – przez internet, poprzez aplikację czy nawet w oddziale banku. Co do zasady, kolejnym warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie określonych aktywności. Mogą to być płatności bezgotówkowe, przelewy czy zapewnienie odpowiedniej wielkości wpływów. W zależności od edycji promocji, warunki te mogą dotyczyć jednego lub kilku miesięcy następujących po otwarciu konta. 

Jakie prezenty za założenie rachunku bankowego można uzyskać?

Konta z premią nagradzają użytkownika na różne sposoby. Najczęściej bonus ma formę pieniężną – jest przelewany na konto po spełnieniu określonych warunków, w jednej lub kilku transzach. Zdarza się jednak, że nagroda przyjmuje formę vouchera lub zwolnienia z różnego typu opłat (konta firmowe). Promocje Pekao, Millennium, mBank, Alior, Santander Bank czy BNP Paribas to najczęściej właśnie nagrody pieniężne, zaś przykład premii w formie bonu na zakupy to chociażby promocje bankowe PKO. Każda część zdobytego bonusu przyznawana jest zazwyczaj z opóźnieniem, a maksymalny termin wypłaty danej nagrody znajdziesz w regulaminie konkretnej promocji.

Promocje banków – jak zarobić na promocjach bankowych?

Akcje promocyjne na pierwszy rzut oka potrafią być niezwykle skomplikowane. Zasady akcji określają bowiem szczegółowo, kto może wziąć udział w promocji, jakie warunki musi spełnić oraz w jakim terminie. Jeśli nagroda podzielona jest na wiele części, sposób jej zdobycia staje się jeszcze bardziej zawiły. Najważniejsze jest zatem dokładne zapoznanie się z regulaminem i ścisłe dotrzymywanie terminów. Nie musisz jednak robić tego sam – uproszczoną instrukcję zdobycia bonusu znajdziesz w naszych artykułach, które powiedzą Ci:

 • jak długo trwa dana promocja,
 • jakie nagrody są do zdobycia oraz czy bonus jest podzielony na części,
 • jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać poszczególne premie
 • kiedy otrzymasz nagrodę.

Jeśli w regulaminie promocji pojawią się dodatkowe warunki, na które wiele osób nie zwraca uwagi, podkreślimy je, aby upewnić się, że wiesz o wszystkim, co należy zrobić, aby uzyskać pełną nagrodę. 

Aktualne promocje bankowe – po co są organizowane?

Nie wiesz, jaki sens mają akcje promocyjne? Dlaczego banki płacą nowym klientom? W końcu na założeniu konta i spełnieniu kilku prostych warunków można całkiem nieźle dorobić do domowego budżetu. Promocje służą przede wszystkim przyciągnięciu nowych klientów, zainteresowaniu ich ofertą banku i zbudowaniu zaufania. Wiele osób, które otworzą w taki sposób nowy rachunek zostaje później stałym klientem – stąd wydanie nagrody w ramach akcji promocyjnej stanowi dla banku dobrą inwestycję. Nawet jeśli nowy klient po wydaniu nagrody zamknie nowo otwarte konto, to zdąży już zapoznać się z ofertą banku i być może zainteresuje się innymi produktami, jak lokaty czy ubezpieczenia. Szczególnie wiążące są akcje dotyczące kont firmowych, gdyż w warunkach ich otrzymania często znajduje się wykonanie przelewu do ZUS czy US. Po zamknięciu rachunku właściciel firmy będzie więc zobligowany do podania tym instytucjom nowego numeru konta, co może zniechęcać go do rozwiązania umowy z danym bankiem. 

Regulaminy promocji bankowych – jak zarabiać na promocjach?

Obawiasz się, że założysz nowe konto, a i tak nie zgarniesz nagrody? Jeśli dokładnie zapoznasz się z warunkami promocji z pewnością otrzymasz obiecany przez bank bonus. Prezenty za założenie rachunku przyznawane są po spełnieniu wszystkich warunków w określonym czasie, dlatego szczególną uwagę zwróć na:

 • sposób złożenia wniosku o założenie rachunku – często należy dokonać tego poprzez odpowiednią stronę internetową,
 • termin złożenia wniosku o otwarcie konta,
 • aktywność, jaką należy zapewnić na otwartym koncie oraz czas jej wykonania – określona ilość przelewów, wielkość wpływów, itp.

Przed wzięciem udziału w promocji upewnij się, że Twoje uczestnictwo nie może zostać wykluczone na podstawie regulaminu – zwłaszcza, jeśli byłeś już kiedyś klientem tego banku. Z kolei w sekcji warunków, które należy spełniać przez jeden lub kilka miesięcy, zwróć uwagę na wysokość i ilość wymaganych transakcji i wpłat. Sprawdź także, jaki rodzaj płatności jest uznawany – z reguły są to tylko płatności kartą lub BLIK. 

Nowe konto a promocje bankowe

Chcesz otworzyć nowe konto z premią i korzystać z niego dłużej? Zwróć uwagę na standardowe koszty prowadzenia rachunku, który należy otworzyć w ramach promocji. Pomoże Ci w tym tabela opłat, dzięki której dowiesz się:

 • czy prowadzenie konta jest bezpłatne, ewentualnie pod jakimi warunkami,
 • czy pobierana jest opłata za kartę do konta, w jakiej wysokości i jakie są ewentualne warunki zwolnienia z takiej opłaty (wpływy na konto, transakcje bezgotówkowe)
 • czy wypłaty z bankomatów wiążą się z koniecznością zapłaty prowizji, ewentualnie w jakiej wysokości,
 • czy konto zapewnia dostęp do bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej, Profilu Zaufanego, korzystnych usług oszczędnościowych.

Ranking kont osobistych i firmowych

Przejrzyste porównanie ofert bankowych w zakresie kont osobistych i firmowych znajdziesz również w naszych rankingach, które pomogą Ci porównać tego typu produkty w oparciu o powyższe aspekty i wiele więcej. Sprawdź, czym charakteryzuje się promocyjne konto, a być może zdecydujesz się zostać z nim na dłużej.