Aion Bank

Najważniejsze informacje

Dane adresowe

ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa

Kontakt

48 225 234 654

NIP

1080023480

Kod SWIFT / BIC

BMPBBEBBVOD

O banku

Aion bank rozpoczął swoją działalność w Belgii w 2020 roku, a więc jest to dość świeży podmiot na rynku. W 2021 roku wkroczył na polski rynek, jako spółka akcyjna. W naszym kraju działa jako oddział na podstawie licencji, wydanej przez belgijski nadzór finansowy. Znajduje się on pod zwierzchnictwem Narodowego Banku Belgii.

Instytucja jest w pełni cyfrowa, czyli nie posiada żadnych swoich stacjonarnych oddziałów. Klienci wszystko załatwią przez internet za pomocą bankowości elektronicznej. Bank kieruje swoją ofertę na razie tylko do osób indywidualnych. Konsumenci mogą wybrać pomiędzy darmowym planem light (pod warunkiem aktywności), a płatnymi planami Smart i All-Inclusive. Wykupuje się dany pakiet i odnawia na zasadzie subskrypcji. W każdej z ofert zawiera się konto oszczędnościowe bez limitu środków – w podstawowym planie light oprocentowanie wynosi 1,5 % w skali roku. W planach znajduje się również wymiana walut i konta walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP i CHF. Plan All-Inclusive posiada również platformę do inwestowania. Dzięki funduszowi inwestycyjnemu możesz podbić globalne rynki. Opłata za poszczególne subskrypcje wynosi od 19,99 zł miesięcznie do 49,99 zł miesięcznie.

Aion Bank logowanie

Logowanie do Aion Banku zajmuje kilka sekund. Jednak, by przejść pomyślnie przez ten proces, będziesz potrzebował mobilnej aplikacji banku. Pokierujemy Cię dokładnie w tym, co powinieneś zrobić.

  1. Wejdź na aion.eu.
  2. W prawym, górnym rogu zobaczysz przycisk „zaloguj się”.
  3. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu do logowania. Znajdziesz go po zalogowaniu do aplikacji mobilnej banku (musisz przejść do ustawień i stamtąd wygenerować kod do danej przeglądarki).
  4. Po wpisaniu go, potwierdź operację w aplikacji na telefonie.

Aplikacja banku nazywa się po prostu Aion Bank. Pobierzesz ją z App Store lub z Google Play.

Sposoby autoryzacji

Aion Bank korzysta tylko z autoryzacji za pomocą aplikacji mobilnej. Aby móc potwierdzić operację zleconą w bankowości elektronicznej, będziesz musiał skorzystać ze swojego telefonu i na nim zalogować się do aplikacji bankowej. Do potwierdzenia powiadomienia push użyjesz albo kodu PIN, albo biometrii, czyli odcisku palca lub skanu twarzy.

Aion Bank – kontakt

Z bankiem na ten moment skontaktujesz się tylko poprzez formularz kontaktowy lub adres email info@aion.be.

Adres głównej siedziby:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

ul.Dobra 40

00-344 Warszawa

kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC Aion Bank:

BMPBBEBBVOD

Aion Bank: sesje przelewów

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące09:10 13:10 15:10
Sesje przychodzące10:30 14:30 16:30

Promocje w Aion Bank

Na samym początku, gdy podmiot startował na polskim rynku, wypuścił kody na tańsze plany i darmowe korzystanie z konta przez kilka miesięcy. Obecnie jednak Aion Bank nie posiada żadnej akcji promocyjnej.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.