Inteligo

inteligo

Najważniejsze informacje

Dane adresowe

Warszawa 02-515, ul. Puławska 15

Kontakt

800 121 121

NIP

525-000-77-38

Kod SWIFT / BIC

BPKOPLPW

O banku

Inteligo jest innowacyjną firmą, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła internetowe konta. Powstała w 2001 roku z pomysłu spółki, początkowo zajmującej się tworzeniem zintegrownych rozwiązań informatycznych w bankowości elektronicznej. Na platformie Inteligo można było zalogować się do swojej bankowości elektronicznej i z jej poziomu zarządzać kontem oraz wykonywać wszystkie operacje.Innowacyjność instytucji polega na braku fizycznych placówek i personelu, z którym można by spotkać się osobiście. Od 2002 roku konta Inteligo były prowadzone przez PKO BP, a w 2014 roku spółka PKO Banku Polskiego Finat w wyniku fuzji przejęła cały majątek Inteligo Financial Services.

Oprócz założenia konta osobistego w Inteligo, możesz skorzystać także z oferty kredytowej, ubezpieczenia, funduszy inwestycyjnych czy obligacji, a także zamówić kartę kredytową. Jako że Inteligo należy do PKO BP, gotówkę możesz wypłacać bankomatów PKO a także Santander Bank Polska. Sprawdź ofertę i opłaty za poszczególne usługi i kredyty.

Inteligo logowanie

Aby wejść na serwis internetowy banku i zalogować się do bankowości elektronicznej w banku, potrzebujesz tylko urządzenia z dostępem do internetu.

  1. Wejdź na inteligo.pl
  2. Na górze strony, w prawym górnym rogu kliknij przycisk „logowanie”.
  3. Wpisz swój ośmiocyfrowy identyfikator lub login i kliknij „dalej”.
  4. W następnym kroku wpisz hasło.
  5. Zostaniesz przeniesiony do swojej bankowości internetowej skąd możesz dokonywać transakcji i obsługiwać konto.

Bank posiada również swoją własną aplikację na telefon IKO. Pobierzesz ją w App Store lub w Google Play.

Sposoby autoryzacji

W Inteligo możesz wybrać jeden spośród dwóch sposobów autoryzacji.

  1. Kody SMS – w wiadomości przesłanej na Twój telefon, znajdziesz kod, który będziesz musiał wpisać w odpowiednim miejscu.
  2. Aplikacja mobilna – dzięki mobilnej aplikacji IKO, potwierdzisz każdą wykonywaną operację.

Inteligo – kontakt

Jeśli chcesz skontaktować się z Inteligom możesz użyć jednego z kilku dostępnych numerów, w zależności od tego, z jaką sprawą dzwonisz.

Klienci banku: 800 121 121 (połączenie krajowe), +48 81 535 67 89 (połączenie z zagranicy).

Nowyi klienci, którzy dopiero chcą otworzyć konto: 800 121 121 (połączenie krajowe), +48 81 535 60 00 (połączenie z zagranicy).

Osoby, które chcą zastrzec swoją kartę: +48 81 535 66 66

Adres korespondencyjny banku:

Inteligo

Powszechna Kasa Oszczędności

Bank Polski Spółka Akcyjna

Kancelaria

ul. Partyzantów 15

22-411 Zamość

kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC Inteligo

BPKOPLPW

Inteligo numer rachunku IBAN

IBAN jest numerem rozliczeniowym, który stosuje się go w kilkudziesięciu krajach i terytoriach niezależnych na świecie. Potrzebny jest po to, aby unikalnie opisać właściciela rachunku. Składa się z różnej liczby cyfr, ponieważ każde państwo posiada swój własny wzór Numeru Rachunku Bankowego. Część z owych cyfr identyfikuje dany bank.

W Polsce numer IBAN składa się z NRB, czyli Twojego numeru rachunku i przedrostka PL, który należy wpisać na samym początku.

Sesje przelewów

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące6:00 11:45 14:30
Sesje przychodzące11:30 15:10 17:30

Promocje w Inteligo

Inteligo, część grupy PKO BP, rzadko organizuje promocje związane ze swoimi kontami indywidualnymi czy produktami bankowymi.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.