Santander Bank Polska SA

O banku

W 2001 roku doszło do fuzji Banku Zachodniego SA i Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA. Te wydarzenie można traktować jako rozpoczęcie działalności przez Santander Bank Polska SA. W 2011 roku głównym udziałowcem firmy została hiszpańska Grupa Santander. Dziś instytucja może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Santander jest trzecim bankiem pod względem wartości aktywów oraz trzecim pod względem ilości placówek i oddziałów (koło 1000).

Ich misją jest niesienie pomocy zarówno klientom indywidualnym i biznesowym. Jest liderem na rynku jeśli chodzi o nowoczesne, technologiczne rozwiązania – jest to pierwszy bank w Polsce, który wprowadził karty z mikroprocesorem, a także karty bezstykowe. Oprócz zwykłych kont bankowych, w ofercie instytucji finansowej znajdziemy także m.in. usługi maklerskie, ubezpieczenia, faktoring, leasing oraz fundusze inwestycyjne. Oprócz tego można wziąć tam kredyt.

Santander logowanie

Aby zalogować się do banku, potrzebne jest kilka kliknięć. Poprowadzimy Cię, pokazując jak dokładnie wygląda ta ścieżka:

  1. Wejdź na santander.pl
  2. W prawym górnym rogu zobaczysz przycisk „zaloguj się”. Kliknij w niego.
  3. Będziesz miał do wyboru trzy opcje: Santander internet, iBiznes24 i Inwestor online. Jeśli jesteś klientem indywidualnym, przejdź do „Santander internet”.
  4. Tam zostaniesz poproszony o wpisanie swojego własnego loginu lub NIK. NIK znajdziesz w umowie bankowej, a własny login możesz wygenerować po pierwszym zalogowaniu się i używać naprzemiennie z NIK.
  5. Będziesz musiał podać także hasło. Jest to albo hasło startowe, które dostałeś w SMS-ie, e-mailu lub listownie, albo te, które sam ustawiłeś po pierwszym logowaniu.
  6. Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać, zostaniesz przeniesiony do bankowości elektronicznej i będziesz mógł zarządzać swoim kontem.

Do obsługi konta możesz użyć także aplikacji na telefon „Santander mobile”. Możesz ją pobrać z Apple Store lub Google Pay.

Sposoby autoryzacji

Bank udostępnia dwa sposoby potwierdzania operacji.

  1. Mobilną autoryzację – przelew lub inne transakcje potwierdzisz w swojej aplikacji. Zrobisz to albo metodą biometrii albo poprzez wpisanie kodu PIN do aplikacji,
  2. Kodem SMS – na Twój telefon przyjdzie wiadomość z kodem, który będziesz musiał wpisać w odpowiednie miejsce.

Santander Bank Polska kontakt i dane adresowe

Jedną z możliwości kontaktu z Santanderem jest infolinia czynna 24h przez 7 dni w tygodniu.

Numer kontaktowy

  • dla osób z Polski: 1 9999
  • gdy dzwonisz z zagranicy: +48 61 81 1 9999

Bank prowadzi także połączenia dla osób niesłyszących. Możesz skontaktować się z doradcą PJM od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00.

Jeśli chciałbyś załatwić sprawę listownie, to główny adres kontaktowy banku, gdzie znajduje się ich siedziba:

Adres kontaktowy:

Santander Bank Polska S.A.

al. Jana Pawła II 17

00-854 Warszawa

Santander Bank Polska kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC Santander Bank Polska:

WBKPPLPP

Santander Bank Polska numer rachunku IBAN

IBAN jest numerem rozliczeniowym, który stosuje się go w kilkudziesięciu krajach i terytoriach niezależnych na świecie. Potrzebny jest po to, aby unikalnie opisać właściciela rachunku. Składa się z różnej liczby cyfr, ponieważ każde państwo posiada swój własny wzór Numeru Rachunku Bankowego. Część z owych cyfr identyfikuje dany bank.

Numer rozliczeniowy w Santader Bank Polska:

2120

Przykład numeru rachunku w Santander Bank Polska:

PL 11 2120 0000 0000 0001 2345 6789

Sesje przelewów w Santander Bank Polska

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące08:15 12:15 14:45
Sesje przychodzące11:00 15:00 17:00

Promocje w Santander Bank Polska S.A

Santander w swojej ofercie posiada konta zarówno biznesowe dla małych i dużych firm, osobiste dla osób pełnoletnich, a także studenckie, dla nastolatów oraz dla dzieci. Zdarzają się promocje kierowane dla klientów poniżej osiemnastego roku życia, ale zazwyczaj jednak trzeba ukończyć ten wiek, gdy wziąć udział w ich akcjach. Santander Bank Polska słynie szczególnie z bardzo korzystynych promocji dla firm, w których do zgarnięcia zawsze są duże kwoty.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.