Bank Pocztowy

bank pocztowy

Najważniejsze informacje

Dane adresowe

Bydgoszcz 85-959, ul. Jagiellońska 17

Kontakt

52 3499 499

NIP

5540314271

Kod SWIFT / BIC

POCZPLP4

O banku

Bank Pocztowy został założony 1990 roku i od tamtej pory oferuje bankowość detaliczną. Stawia na tradycyjne bankowanie, a swoją ofertę kieruje głównie do klientów indywidualnych, a także mikro- i małych przedsiębiorstw. Nie znaczy to jednak, że nie oferuje nowoczesnych rozwiązań – instytucja jest w pełni rozwinięta cyfrowo. Głównymi akcjonariuszami banku jest Poczta Polska SA i PKO Bank Polski SA. Sprawy związane z kontem można załatwiać zarówno w placówkach we własnej sieci, jak i w Poczcie Polskiej.

Oferta Banku Pocztowego zakłada osobiste, firmowe, ale także takie usługi jak lokaty, rachunki oszczędnościowe, pożyczki i kredyty. Rachunkami zarządzać możesz albo przez system bankowości internetowej Pocztowy24, a także przez aplikację mobilną Pocztowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by móc również odwiedzić stacjonarną placówkę. Ze względu na niskie opłaty i uproszczoną bankowość, konto polecane jest szczególnie dla seniorów.

Bank Pocztowy logowanie

Aby wejść na serwis internetowy banku i zalogować się do bankowości elektronicznej w banku, potrzebujesz tylko urządzenia z dostępem do internetu.

  1. Wejdź na pocztowy.pl
  2. W prawym, górnym rogu strony znajdziesz przycisk „zaloguj się”.
  3. Wybierz, czy chcesz zalogować się do bankowości dla klientów detalicznych, małych firm i agrobiznesu czy do bankowości dla klientów instytucjonalnych i wspólnot mieszkaniowych.
  4. Wpisz swój numer klienta, a następnie hasło.
  5. Po zalogowaniu się do serwisu bankowości elektronicznej, będziesz mógł zarządzać swoim kontem i wykonywać operacje.

Bank posiada również swoją własną aplikację na telefon Pocztowy. Pobierzesz ją w App Store lub w Google Play.

Sposoby autoryzacji

Bank Pocztowy oferuje dwa sposoby autoryzacji operacji bankowych.

  1. Kody SMS – na podany przy składaniu wniosku numer telefonu, otrzymasz SMS-a wraz z kodem, który będziesz musiał wpisać w odpowiednim miejscu.
  2. Aplikacja mobilna – pobierając aplikację mobilną Pocztowy jesteś w stanie autoryzować operacje po potwierdzeniu swojej tożsamości kodem PIN lub uslugą biometryczną.

Bank Pocztowy – kontakt

Infolinia Banku Pocztowego dostępna jest w dni robocze od 7:30 do 22:00, a w soboty od 8:00 do 18:00 pod numerem telefonu: 52 3499 499.

Jeśli dzwonisz, by zastrzec kartę, dzwoń pod numer 52 3499 494, który czynny jest całą dobę.

Adres korespondencyjny banku:

Bank Pocztowy S.A.

ul. Jagiellońska 17,

85-959 Bydgoszcz

kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC Banku Pocztowego

POCZPLP4

Bank Pocztowy numer rachunku IBAN

IBAN jest numerem rozliczeniowym, który stosuje się go w kilkudziesięciu krajach i terytoriach niezależnych na świecie. Potrzebny jest po to, aby unikalnie opisać właściciela rachunku. Składa się z różnej liczby cyfr, ponieważ każde państwo posiada swój własny wzór Numeru Rachunku Bankowego. Część z owych cyfr identyfikuje dany bank.

Numer rozliczeniowy Getin Bank:

1320

Przykład numeru rachunku:

PL 11 1320 0000 0000 0001 2345 6789

Sesje przelewów

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące9:00 13:00 15:00
Sesje przychodzące11:00 15:00 17:30

Promocje w Banku Pocztowym S.A.

Bank Pocztowy często organizuje promocje związane zarówno ze swoimi kontami indywidualnymi, jak i innymi produktami bankowymi takimi jak lokaty, czy konta oszczędnościowe.

(5/5) - (1 opinii)

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.