Najlepsze Konta Studenckie

Konta studenckie są przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat i są jednymi z najbardziej opłacalnych ofert. W większości jego prowadzenie jest darmowe i przy okazji można się załapać na atrakcyjne promocje organizowane przez bank.

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2023

Co to jest konto studenckie?

Konta studenckie charakteryzują się przede wszystkim grupą odbiorców, do jakich jest skierowana oferta. Taki rachunek może założyć tylko osoba pełnoletnia, ale taka, która nie skończyła 26 lat. I choć nazwa może być myląca, klienci wcale nie muszą być studentami, by takowe konto otworzyć. Wystarczy tylko być w podanym przedziale wiekowym. Jest to najbardziej opłacalny rachunek, jaki można założyć w banku. Ich specyfika polega na tym, że w większości instytucji zniesione są wszystkie podstawowe opłaty - czyli nie płaci się za prowadzenie konta, posiadanie karty, wypłaty z bankomatów i robienie przelewów. Niby w kontach dla młodych, czyli skierowanych do kategorii wiekowej 13-18, te rzeczy również są darmowe, to konta dla stundetów wyróżniają się jeszcze czymś - możliwością brania udziału w promocjach bankowych. Takie akcje zazwyczaj przeznaczone są do osób pełnoletnich. Można więc zarobić dodatkowe pieniądze, zakładając konto pozbawione opłat.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta studenckiego?

Niektóre banki posiadają specjalne oferty dedykowane dla studentów, a niektóre to po prostu zwykłe oferty konta osobistego, które mają zniesione opłaty dla osób poniżej 26 roku życia. Jeśli założysz opcję pierwszą musisz dokładnie przeczytać regulamin dostępny na stronie internetowej instytucji, by dowiedzieć się, co się dzieje, gdy przekroczysz podany wiek. Czy rachunek zamienia się w normalne konto bankowe, czy może wygasa i musisz wtedy założyć nowe, skierowane juz dla dorosłych? Przy wyborze konta dla studentów należy także zwrócić uwagę na koszty. Większość kont jest bezpłatna i nie bank nie zabiera żadnych dodatkowych pieniędzy za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej czy wypłaty gotówki z bankomatów. Jednak nie wszystkie oferty takie są. W niektórych znajdzie się warunek aktywności, znoszący opłaty. Zazwyczaj jest on łatwy do wykonania i polega na zrobieniu kilku transakcji bezgotówkowych, bądź otrzymania wpływu na konto. Ważna jest także funkcjonalność i użyteczność. Z racji tego, że oferty takich rachunków kierowane są do ludzi młodych, powinny też być do nich przystosowane. Upewnij się więc, że bank posiada swoją własną aplikację mobilną. Dobrze, by współpracował także z wygodną i nowoczesną usługą BLIK. Jeśli chcesz zaoszczędzić i zacząć odkładać pieniądze, sprawdź czy konto posiada dodatkowy rachunek oszczędnościowy i czy ma on atrakcyjne oprocentowanie. Na samym końcu zwróć uwagę na prowizję za otworzenie konta. Jak wspomnieliśmy wcześniej, banki często ogranizują promocje, w których można zgarnąć dodatkową gotówkę przy małym wysiłku. Najczęściej oprócz założenia rachunku należy wykonać kilka transakcji płatniczych. W internecie znajdziesz sporo zestawień ofert. Każde z nich jest zbudowane na podobnych założeniach, jak na przykład ranking kont studenckich. Mają one za zadanie wyłowić przede wszystkim najlepsze konta i przedstawić w krótki sposób najważniejsze rzeczy związane z opłatami. Zapoznaj się więc z takim zestawieniem, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Czy konto dla studentów opłaca się?

Najbardziej ze wszystkich ofert opłacają się właśnie konta przeznaczone dla ludzi w wieku 18-26. Jeśli więc mieścisz się w tej kategorii wiekowej i nie masz jeszcze swojego konta, koniecznie musisz go założyć i cieszyć się ze wszystkich przywilejów jakie ono daje. Po 26 roku życia zacznie Cię obowiązywać dodatkowe koszta, więc musisz korzystać dopóki nie osiągnąłeś jeszcze tego wieku. Pamiętaj, aby wybrać tę ofertę, która ma podstawowe usługi darmowe, albo posiada łatwy do wykonania warunek aktywności, by znieść opłaty. Oraz taki bank, który jest nowoczesny, posiada aplikację mobilną, a także przyjazny i intuicyjny interfejs bankowości internetowej.

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.