mBank SA

mbank logo

Najważniejsze informacje

Dane adresowe

ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa

Kontakt

801 300 800 lub 783 300 800

NIP

5260215088

Kod SWIFT / BIC

BREXPLPWMBK

O banku

Bank rozpoczął działalność w 1986 roku pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu. Od 1992 jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2013 roku, aby ujednolicić usługi prowadzone przez BRE (do którego należało kilka podmiotów), instytucja finansowa zdecydowała się przyjąć nazwę mBank. Do 2013 roku firma nie posiadała żadnych fizycznych oddziałów i oferując swoje usługi tylko online, funkcjonowała jako bank internetowy. Potem zmieniło się to i stał się jednym z najszybciej rozwijających się podmiotów finansowych na rynku. Od 2017 roku firma działa również w Czechach i Słowacji.

Obecnie bank znajduje się na 4 miejscu pod względem wysokości aktywów. Proponuje swoim konsumentom nowoczesne prowadzenie bankowości, zróżnicowane oferty i atrakcyjne kredyty w tym hipoteczne. Ich hasłem jest „ikona mobilności dla wszystkich grup klientów”. MBank może pochwalić się najwyższym udziałem użytkowników mobilnych wśród aktywnych klientów i szerokim zakresem cyfrowych usług.

mBank logowanie

Aby zalogować się do mBanku, musisz przejść przez kilka kroków. Jest to łatwe i zajmuje kilka sekund. Przygotuj jednak wszystkie potrzebne dane w tym hasło i login, bo bez tego się nie obejdzie.

 1. Wejdź na stronę mbank.pl.
 2. W prawym górnym rogu kliknij „zaloguj”, bądź przejdź od razu na stronę logowania.
 3. Wpisz swój identyfikator, który otrzymałeś razem z umową bankową oraz hasło. Jeśli nie pamiętasz swoich danych do logowania możesz je odzyskać albo poprzez aplikację mobilną albo poprzez odwiedziny w placówce banku. Jeśli jednak nie pamiętasz tylko swojego hasła, a znasz identyfikator i telekod, możesz zadzwonić również na infolinię.
 4. Gdy wpiszesz wszystkie dane poprawnie, zostaniesz zalogowany do bankowości elektronicznej.

Sposoby autoryzacji

MBank posiada kilka sposobów autoryzacji wykonywanych operacji.

 1. Mobilna autoryzacja
  1. powiadomienie push: akceptacja transakcji poprzez kliknięcie w powiadomienie na telefonie wysłane przez aplikację.
  2. odcisk palca lub skan twarzy: potwierdzasz zlecenie dzięki swoim cechom biometrycznym na urządzeniu mobilnym (działa od wersji 3.45 i nie dotyczy wszystkich operacji),
  3. PIN: wpisujesz swój PIN w aplikacji, aby zatwierdzić transakcje.
 2. Jednorazowe hasło SMS: dostajesz wiadomość na numer telefonu podany przy zakładaniu konta, w którym znajduje się kilkucyfrowy kod, który musisz przepisać.

mBank – kontakt

Z placówką możesz skontaktować się poprzez infolinię. Czynna jest 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Możesz skorzystać z tych numerów: +48 42 6 300 800 lub 783 300 800

Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z bezpłatnej infolinii księgowej, która czynna jest codziennie w godzinach 9-17.

Numer:  22 100 45 43.

Instytucja prowadzi również obsługę w języku migowym. Możesz połączyć się z ekspertem poprzez video. Usługa ta czynna w dni robocze od 10 do 18.

Adres głównej siedziby:

ul. Senatorska 18,

00-950 Warszawa.

mBank kod SWIFT / BIC

Kod SWIFT to międzynarodowy kod, który potrzebny jest do tego, by automat przekierował przelew do dobrej placówki. Nazywany jest także kodem BIC. Składa się z 8 lub 11 znaków. Każdy musi być zgodny z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC mBanku dla klientów indywidualnych, firmowych i private banking:

BREXPLPWMBK

Kod SWIFT / BIC mBanku dla MSP i korporacji:

BREXPLPWXXX

mBank numer rachunku IBAN

IBAN jest numerem rozliczeniowym, który stosuje się go w kilkudziesięciu krajach i terytoriach niezależnych na świecie. Potrzebny jest po to, aby unikalnie opisać właściciela rachunku. Składa się z różnej liczby cyfr, ponieważ każde państwo posiada swój własny wzór Numeru Rachunku Bankowego. Część z owych cyfr identyfikuje dany bank.

Numer rozliczeniowy w mBanku:

1140

Przykład numeru rachunku w mBanku:

PL 11 1140 0000 0000 0001 2345 6789

Sesje przelewów w mBank

Typ sesji Godziny
Sesje wychodzące06:00 10:00 13:30
Sesje przychodzące12:00 15:00 18:15

Promocje w mBank SA

Instytucja w swojej ofercie ma konta zarówno dla młodych, studentów jak i osób dorosłych, czyli zwykłe konta osobiste. Oprócz tego ma ofertę skierowaną zarówno dla małych, jak i dużych firm. Zazwyczaj cały czas aktywna jest jakaś promocja dla każdego z tych kont. MBank ma zawsze sporo do zaoferowania, bo premia gotówkowa jest duża, a warunki są łatwe do spełnienia.

(5/5) - (1 opinii)

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.