Niestety, nie możesz już wziąć udziału. Zobacz aktualne promocje.

[Dla Firm] Nawet do 1500 zł za założenie konta i spełnienie warunków w Alior Banku!

promocja dla firm w alior banku
Zakończona

Alior Bank przygotował dla swoich klientów promocję w ramach, której mogą zdobyć nawet 1500 zł. W poniższym artykule wyjaśniamy warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać nagrodę. Poniżej prezentujemy części, z których składa się promocja:

 • 10 zł za przelew SEPA,
 • 20 zł za przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bądź Urzędu Skarbowego,
 • 25 zł za płatności bezgotówkowe,
 • 25 zł za wymianę walut,
 • 10 zł za wybranie oferty kas fiskalnych
 • 15 zł za dokonanie co najmniej 3 transakcji zagranicznych,
 • od 5 do 20 zł za średnie saldo na koncie.

1500 zł jest bardzo atrakcyjną ofertą dla osób kwalifikujących się do wzięcia udziału w promocji. Dodatkowo nowi klienci uzyskają do 125 zł miesięcznie za pewne aktywności związane z kontem.

Promocja przygotowana przez Alior Bank z pewnością zainteresuje przedsiębiorców, którzy nie mają na celu ponoszenia dodatkowych kosztów, jakie należy ponieść za prowadzenie konta firmowego. Wystarczy spełnić zaledwie dwa warunki, aby prowadzenie ROR było bezpłatne.

Otwórz konto

Kto może wziąć udział w promocji?

iKonto Biznes może założyć każdy przedsiębiorca, który jest właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej. Bank nie wskazał konkretnych branż firmowych, które mogą wziąć udział w akcji. Konieczne jest natomiast to, że osoba, która zamierza skorzystać z promocji musi być nowym klientem banku. Nie może posiadać żadnego produktu firmowego banku.

W jaki sposób założyć iKonto Biznes?

Otwarcie iKonta Biznes jest możliwe tylko i wyłącznie online. Najpierw należy wypełnić wniosek na stronie banku. Konieczne jest m.in. podanie NIP-u własnej firmy. Umowę można podpisać za pośrednictwem:

 1. Kuriera (konieczne jest okazanie dowodu osobistego),
 2. Przelewu weryfikacyjnego z własnego konta prywatnego (nie może to być konto firmowe).

Wybierając podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera, proces może być dłuższy do 4 dni.

Koszty związane z prowadzeniem ROR.

Do iKonta Biznes dołączona zostaje karta debetowa. Może być ona bezpłatna w momencie, gdy klient w okresie rozliczeniowym przeprowadzi co najmniej 4 transakcje kartą na dowolnie wybraną kwotę. Jeśli tego nie uczyni, będzie zobowiązany zapłacić 8 zł miesięcznie. Możliwa jest także opcja całkowitej rezygnacji z jej aktywowania.

Standardowe przelewy (również do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) dokonywane online są bezpłatne. Należy jednak wziąć pod uwagę koszt SMS-a autoryzacyjnego wynosi 20 groszy (pierwsze 10 w ciągu miesiąca są darmowe).

Właściciel ROR ma możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych, jednak ich koszt wynosi 10 zł. Dzięki uprzejmości Express Elixir posiadacza konta otrzymuje 5 darmowych transferów w ciągu miesiąca. Nie można jednak zapomnieć, że Alior Bank wprowadził limit na kwotę transakcji natychmiastowych. Pojedynczy przelew nie może być wyższy niż 20 000 zł (Express Elixir) oraz 5 000 zł (Blue Cash). Jeżeli więc właściciel ROR operuje większą ilością gotówki narazi się na spore koszty.

Dokonując jakiejkolwiek wpłaty, czy wypłaty w oddziale, bank pobiera prowizję w wysokości 0,5%, jednak nie mniejszą niż 10 zł.

Wypłaty pobierane z bankomatów własnych, czyli umieszczonych przy oddziałach Alior Banku są pozbawione prowizji. Jeśli posiadacz konta zdecyduje się na wypłatę z obcego bankomatu, będzie zobowiązany zapłacić 2 zł (pierwsze 5 w ciągu miesiąca jest darmowych)

Jeśli chodzi o wpłatomaty sytuacja wygląda podobnie. Wpłata przy użyciu maszyny Planet Cash będzie wynosić 10 zł (pierwsze 5 wpłat w ciągu miesiąca jest darmowych). Biorąc pod uwagę Euronet – każda wpłata kosztuje. Prowizja pobierana przez bank wynosi 0,5% (co najmniej 6 zł) od wpłacanej kwoty.

Karta płatnicza.

Otwierając iKonto Biznes klient dostaje do niego dołączoną kartę debetową Mastercard Business Debit PayPass, która posiada funkcję transakcji zbliżeniowych. Za samo otrzymanie karty właściciel ROR nie uiszcza żadnej kwoty. Natomiast z jej korzystaniem może być podobnie, ponieważ jak wcześniej wspomnieliśmy jeśli w ciągu miesiąca dokona co najmniej 4 transakcji kartą, korzystanie z niej będzie bezpłatne. Jeśli nie spełni tego warunku, będzie musiał zapłacić 8 zł miesięcznie za jej używanie.

1500 zł dla przedsiębiorców.

Akcja promocyjna rozpoczęła się w 2016 roku i trwa do odwołania. Aby wziąć udział w promocji należy złożyć wniosek o otwarcie konta firmowego iKonto Biznes na stronie banku. Po tym klient otrzyma potwierdzenie założenia iKonta Biznes na podany adres e-mail. Jest on zobowiązany do akceptacji regulaminu i ewentualnych zgód marketingowych. W chwili otwarcia konta klient staje się uczestnikiem promocji. Nagrody są wypłacane za spełnienie konkretnych aktywności. Bonusy są naliczane przez 12 kolejnych miesięcy od założenia ROR. Maksymalna wysokość comiesięcznej premii wynosi 125 zł, a więc po przemnożeniu przez 12 miesięcy daje 1500 zł.

W jaki sposób uzyskać nagrodę?

W regulaminie można znaleźć szczegółowe informacje na temat kryteriów, jakie należy spełnić, aby otrzymać nagrodę. Dla klientów z pewnością korzystne jest to, że mogą sami wybrać, jakie czynności objęte bonusem będą wykonywać w poszczególnym miesiącu. Oznacza to, że samodzielnie decydują o wysokości uzyskanego bonusu. Nagrody przedstawiają się następująco:

 • 10 zł za przelew SEPA – bonus za pierwszy miesiąc za przelew na kwotę wynoszącą co najmniej 100 euro do SEPA,
 • 20 zł za przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego – bonus za pierwszy miesiąc za przelew w wysokości co najmniej 250 zł do ZUS lub na kwotę w wysokości co najmniej 500 zł do US,
 • 25 zł za płatności bezgotówkowe o wartości na minimum 2000 zł miesięcznie,
 • 25 zł za wymianę walut – (sprzedaż/kupno) na rynku płatności kasowych, bądź przewalutowanie na łączną sumę w wysokości co najmniej 5000 zł,
 • 10 zł za wybranie oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Bank,
 • 15 zł za dokonanie co najmniej 3 transakcji zagranicznych,
 • od 5 do 20 zł za średnie saldo na koncie – pod uwagę bierze się również środki na kontach pomocniczych, a także walutowych otwartych do iKonta Biznes:

               – od 10.000,01 zł do 50.000,00 zł – 5 zł

               – od 50.000,01 od 100.000,00 – 10 zł,

               – od 100.000.01 zł – 20 zł

Otwórz konto

Konto walutowe

Jako rachunek pomocniczy do iKonta Biznes możliwe jest założenie konta walutowego. Jego prowadzenie kosztuje 8 zł/miesiąc. Biorąc pod uwagę przelewy transgeniczne opłata wynosi od 5 zł (SEPA) do 20 zł (przelew w trybie zwykłym). Dodatkową zaletą jest 5 bezpłatnych transferów europejskich w ciągu miesiąca kierowanych do odbiorcy, który działa na obszarze SEPA. Nie można zapomnieć, że w momencie przelewaniu środków z konta w złotówkach na walutowe, klient poniesie pewne koszty. Oznacza to, że używanie konta walutowego w ramach rachunku firmowego nie jest korzystne dla właściciela ROR. Na tej opinii zaważyły przede wszystkim kursy walut oraz koszty stałe.

Dużo lepszym wyborem będzie zatem założenie konta, a także wyrobienie karty w Kantorze Walutowym Alior Banku. Samo prowadzenie ROR jest darmowe. Przelewy także są bezpłatne w sytuacji, w której właściciel wyśle wcześniej kupione środki w kantorze i nie przekroczy odpowiedniego limitu w danym miesiącu. Jeśli tego nie uczyni będzie musiał zapłacić od 5 do 30 zł za wybrany rodzaj przelewu, a także tryb jego realizacji.

Wypłaty dewiz są bezpłatne zarówno w oddziale banku, czy w dowolnie wybranym bankomacie. Koszt wydania karty wynosi 15 zł. Jednak jeśli właściciel ROR w ciągu 6 miesięcy od czasu jej otrzymania dokona co najmniej jednej transakcji za jej pośrednictwem, uniknie takiej opłaty. Darmowa jest także obsługa katy walutowej, jaka zostanie wydana przez kantor. Wybranie kantora walutowego jest z pewnością bardziej korzystne niż kursy wymiany w banku.

Zalety i wady 

Zalety:

 • uzyskanie nawet 1500 zł nagrody,
 • 5 bezpłatnych transakcji europejskich w ciągu miesiąca,
 • 5 bezpłatnych transakcji natychmiastowych w ciągu miesiąca,
 • możliwość uniknięcia pewnych opłat dzięki wywiązaniu się z prostych warunków.

Wady:

 • koszt za SMS-y autoryzacyjne (oprócz 10 pierwszych w ciągu miesiąca).

Podsumowanie

Akcja promocyjna przygotowana prze Alior Bank z pewnością będzie korzystna dla młodych przedsiębiorców, którym przyda się tanie, czy nawet darmowe konto firmowe. Mogą oni zdobyć nie 1500 zł, a nawet 1875 zł. W skład tej kwoty wchodzi 250 zł jako premia powitalna. W tym celu wystarczy, że klienci spełnią pewną aktywność związaną z kontem (obroty bezgotówkowe na kwotę 250 zł, przelewy na kwotę 300 zł, czy wpływ na kwotę w wysokości 500 zł). Kolejne 125 zł właściciele ROR zdobędą za zarejestrowanie karty w programie Bezcenne Chwile. Z kolei łączny bonus w wysokości 1500 zł zależy od aktywnego korzystania z konta (używanie karty, zlecanie przelewów podatkowych, czy utrzymywanie odpowiedniego salda na koncie).

Koszty prowadzenia iKonta Biznes można bardzo łatwo zredukować do minimum. Aby nie płacić za jego prowadzenie, wystarczy dokonać 4 transakcji bezgotówkowych w ciągu miesiąca, unikać wypłacania/wpłacania gotówki w obcych bankomatach, deponować gotówkę we wpłatomatach, a nie w kasie, a także zatwierdzać płatności w aplikacji.

Regulamin promocji

Dodaj komentarz

Ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.